Rodinný penzion - založen 1991 Ubytování v blízkosti kutnohorských památek Penzion nedaleko centra Kutné Hory Pejsci jsou u nás vítáni

Památky

Chrám svaté Barbory

Chrám svaté Barbory je trojlodní gotický kostel ve městě Kutná Hora. Stavba chrámu svaté Barbory započala roku 1388, podle některých pramenů měla tato stavba mít dvojnásobnou délku lodi než má současný chrám.

Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře Chrám sv. Barbory v Kutné Hoře

Kostnice

Kostnice v Sedlci je v podzemí hřbitovní kaple Všech Svatých v areálu cisterciáckého kláštera v Sedlci u Kutné Hory. Na místě kaple se původně se zde nacházel hřbitovní kostel. Na místním hřbitově byla za dob krále Přemysla Otakara II. rozhozena hlína ze Svaté země. Na hřbitově byli pohřbeni mrtví z morové epidemii roku 1318, asi 30 tisíc mrtvých. Kosti byly ukládány do kaple v dobách po husitských válkách, kdy byl hřbitov postupně rušen. Kostěná výzdoba je v kapli přibližně od 17. století, dnešní podoba pochází z období opravy v roce 1870. Celkem se odhaduje, že jsou zde pozůstatky 40000 osob.

Hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí Hřbitovní kostel Všech svatých s kostnicí

Vlašský dvůr

Vlašský dvůr je významná historická a kulturní památka nacházející se v Kutné Hoře. Jedná se o bývalý královský palác s mincovnou, vybudované ve 13. století a později mnohokrát přestavěné. Razily se zde stříbrné mince - Pražské groše. Jako takový je společně s chrámem svaté Barbory a kostelem Nanebevzetí Panny Marie zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Vlašský dvůr v Kutné Hoře Vlašský dvůr v Kutné Hoře

Palace Kacina

Palace Kacina is one of the most important buildings of Empire architecture in the country. It is about 6.5 km northeast from Kutna Hora, at the village of Svatý Mikuláš, at the road to village Nové Dvory. There is a museum of Czech village, which was founded already in 1891 and falls under the administration of the Agricultural Museum.

Palace Kacina Palace Kacina
GEO: 049.95564, 015.27688